O nas

     Gips – materiał stosowany od wieków do zdobienia budowli związanych z działalnością człowieka. Różnorodne style architektoniczne wykorzystujące ornamenty gipsowe stanową wartość i dziedzictwo kulturowe narodów.

     Przedstawiamy Państwu detale gipsowe dla wystroju mieszkań, salonów, restauracji oraz rekonstrukcji wystroju obiektów zabytkowych.

     Prezentowane wzory są produkowane w firmie na zamówienie. Wykonujemy również detale w oparciu o dostarczone wzory lub rysunki architektoniczne.

Nasze produkty

     Wyroby wykonane są z gipsu sztukatorskiego. Jest to materiał ekologiczny, nietoksyczny oraz niepalny – posiada klasę A odporności ogniowej. Po zamontowaniu do podłoża nie kurczy się. Ze względu na duże wchłanianie pary nie nadaje się do montażu na zewnątrz budynków.

     Montaż do podłoża wykonywany jest za pomocą kleju do płyt gipsowo-kartonowych. Profile o dużych gabarytach należy dodatkowo kotwić. Podłoże w miejscu montażu powinno być suche i niepyliste ( bez zanieczyszczeń, farby, wapna itp.). Zarówno podłoże jak i profil należy zwilżyć wodą. Po zamontowaniu sztukaterii połączenia należy wypełniać i szpachlować szpachlą do gipsu. Całość należy zagruntować gruntem do podłoży.

     Detale przeznaczone na elewacje zewnętrzne wykonane są z betonu lekkiego. Produkowany on jest wg znanych receptur stosowanych w produkcji sztukaterii budowlanej.